Press "Enter" to skip to content

Szisza – czy jest tak samo groźna co papierosy?

Niemal każde dziecko w szkole wie, że papierosy są bardzo niezdrowe i nie należy ich palić. Jest to na tyle poważny problem na całym świecie, że zaczyna się o nim uświadamiać jak najmłodsze dzieci. Chodząc do szkoły z pewnością pamiętamy wykonywane plakaty czy dni bez papierosa. Wszędzie znajdziemy same negatywne skutki palenia papierosów. Dzisiaj także coraz więcej informacji pojawia się na temat e-papierosów.

Faktem jest, że niektórzy palacze szukają zdrowszej alternatywy, jedna cały czas o nią trudno. Czy mamy jednak jakiekolwiek pojęcie o sziszy? W Polsce staje się coraz bardziej popularna dlatego warto się o niej dowiedzieć nieco więcej. Jej domniemany autor twierdził, że jest ona mało szkodliwa i z pewnością lepiej jej używać zamiast zwykłych, popularnych papierosów. Oczywiście wiele osób chciało usłyszeć taką wiadomość i cały czas powtarzają ją dalej.

Jak jest jednak naprawdę? Przede wszystkim warto zauważyć, że sziszę pali się zupełnie inaczej niż papierosy czy e-papierosy. W tym przypadku zaprasza się znajomych, sziszę kładzie się na podłodze i zaczyna się cała ceremonia palenia. Co ciekawe w większych miastach są nawet specjalnie stworzone bary, w których to można spotkać się ze znajomymi i palić sziszę. Choć dziś możemy cały potrzebny sprzęt kupić w sklepie, tj. samą sziszę oraz tytoń. Do 50 złotych możemy kupić wszystko co niezbędne do palenia. Niestety przeprowadzone ostatnimi laty badania pokazują, że jest to niebezpieczna ceremonia.

Nasz organizm podczas jej palenia otrzymuje wiele toksycznych związków. Jedno badanie dogłębnie pokazuje nam, że pół godziny palenia sziszy jest równoznaczne z wypaleniem ok. 100 papierosów! Można zatem uznać, że jest ona jeszcze bardziej niebezpieczna niżeli znane nam papierosy. Oczywiście wiele znaczy od samego tytoniu, który kupujemy. A jak wiadomo większości z nas nie chce przepłacać i kupujemy najtańsze wyroby. A te są najgorsze. Oprócz choroby płuc możemy nabawić się także m. in. opryszczki. A wszystko przez ustnik, którego często nie zmieniamy, a jest wykorzystywany przez większości. Niestety moda na sziszę trwa.

Zadbaj o środowisko wokół siebie i kup koszopopielnice

Koszopopielnica HiG Stalowa Matowa

koszopopielnica HiG
Do kupienia na https://smartbin.pl/koszopopielnice.html

Kosz na śmieci z popielnicą HiG Stalowa Czarna

kosz na śmieci z popielnicą HiG