«

»

Lut 23 2010

Gdańsk Sobieszewo – najbardziej dzika plaża Gdańska ;)

W niedzielę przy sprzyjającej (początkowo) aurze, postanowiłem w końcu przemaszerować plażę w Gdańsku – Sobieszewie.
Jest to jeden z najbardziej ulubionych przeze mnie zakątków Gdańska.
Sobieszewo jest wyspą, która łączy się ze stałym lądem z jednej strony mostem , a z drugiej przeprawą promową. Dzięki temu, a także położeniu na uboczu Gdańska, jest mniej znana i odwiedzana przez turystów. Jest tu spokojnie, cicho, plaże są dzikie. Dodam jeszcze że, a może nie.. niech turyści się tu nie zjeżdżają 😉

Zaplanowana przeze mnie trasa miała być lekkim hardcore dla mnie, około 16 km długości. Jednak z powodu załamania pogody – pamiętając o moim zeszłotygodniowym ostrym przeziębieniu, postanowiłem ją skrócić w trakcie marszu.

Oto przebieg trasy:


Pokaż Gdańsk Sobieszewo 21.02.2010 na większej mapie

Przemaszerowałem łącznie 10,6 km. Plaża w Sobieszewie jest bardzo długa i to jest jej kolejny plus, zresztą zobaczcie sami jaki piękny widok:

Problemem też była nawierzchnia. Bardzo często szedłem po lodzie, śnieg który parę dni wcześniej stopniał zdecydowanie utrudniał marsz. Kolejną sprawą była spora warstwa twardego śniegu, kijki wbijały się bardzo głęboko   i często musiałem łapać równowagę.

gdy ruszałem słońce świeciło i było bardzo ciepło, po drodze pojawiły się chmury , temperatura gwałtownie spadła  i musiałem zawrócić. Aby jednak urozmaicić sobie marsz wróciłem droga leśną:

Wracając samochodem, zrobiłem jeszcze zdjęcie mostu na martwej Wiśle. Jadąc tym mostem zawsze ma się wrażenie, że się zawali 😉 prędkość maksymalna to 10 km/h więc o czymś to świadczy.

Na tą trasę wrócę na pewno wiosną. Kiedy trochę śnieg odpuści. Chciałbym dojść do ujścia Wisły. Mam nadzieję że niedługo mi się to uda.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>